regały stojące

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Regały loftowe - prosty sposób na stworzenie industrialnego wnętrza

 Warto wiedzieć, że styl industrialny dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: soft i hard.  W pierwszym z nich wykorzystujemy standardową aranżację mieszkania, którą „przerabiamy” na wzór industrialny. Z kolei wariant hard to próba stworzenia typowej aranżacji industrialnej w oparciu o konkretne miejsca związane z tym motywem (hale, magazyny, fabryki itp.).

W naszej ofercie znajdą Państwo regały loftowe, które doskonale wpisują się zarówno w jeden, jak i w drugi trend. Są to regały wolnostojące, które same w sobie stanowią piękną dekorację.

 Regały loftowe wolnostojące

 Loftowe regały to kwintesencja stylu industrialnego. Duże, pojedyncze regały to doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrza. Ich masywna, choć industrialna konstrukcja przyciąga wzrok i sprawia, że nadają one całości pomieszczenia niepowtarzalny klimat. Nasze regały w stylu loft składają się przede wszystkim z:

- Stelaża będącego najistotniejszą (pod względem dekoracyjnym) częścią regału. Jego mocna, a zarazem typowo industrialna zabudowa sprawia, że meble te prezentują się niezwykle surowo. Co więcej, oszczędność w konstrukcji regału nie ujmuje mu funkcji użytkowej, czyniąc go jednocześnie sprzętem nadzwyczaj wytrzymałym i stabilnym.

- Półek mocowanych zgodnie z wizją klienta. W najbardziej zaawansowanych modelach regałów loftowych, które znajdują się w naszej ofercie, można znaleźć przykłady mebli o bardzo złożonej konstrukcji. Położenie poszczególnych półek w produkowanych przez nas meblach zależy od inwencji oraz koncepcji klienta. Umożliwia to stworzenie niepowtarzalnego regału, ściśle dopasowanego do konkretnego charakteru wnętrza.

- Prostych dekoracji zależnych od wybranego modelu. Przykładowo, niektóre prezentowane w naszej ofercie regały industrialne posiadają specjalnie wmontowane konstrukcje drewniane, pełniące funkcję skrzyń bądź dodatkowych obudów.

 Regały industrialne ze stali i drewna

 Regały industrialne dostępne w naszej ofercie stworzone zostały z dwóch  materiałów: stali i drewna.

1. Drewno w produkowanych przez nas regałach industrialnych doskonale uzupełnia się z konstrukcją stalową. Nie dość, że wykonane są z niego rozmaite elementy użytkowe (np. półki, drzwiczki itp.), to jeszcze najczęściej wchodzi ono w skład delikatnie zabudowanych i nierzucających się w oczy dekoracji. W regałach industrialnych drewno bywa także dwukolorowe. Przy bardziej złożonych modelach dominują jego naturalne odcienie. Dodatkowe kolory uzyskujemy, pokrywając drewno naszych regałów dobrej klasy olejami lub lakierami zabezpieczającymi.

2. Stal to kolejny, nie mniej istotny od drewna „składnik” regałów industrialnych. To z niej właśnie tworzymy stelaże pokrywane najczęściej kolorami takimi jak: czarny, biały, szary lub antracytowy. W zależności od konstrukcji regału industrialnego stelaż ten może być masywny i przysadzisty lub też lekko zarysowany i wysoki. Możliwości aranżacyjne są w tym przypadku bardzo duże i w znacznej części zależą od wyobraźni i doświadczenia projektanta lub inwestora (przy zamówieniach indywidualnych).

Istotą stylu typu loft jest niebanalne, a niejednokrotnie zaskakujące powiązanie wspomnianych materiałów. Przewaga drewna w danym modelu sprawia, że regał loftowy oddaje klimat bardziej klasyczny. Natomiast stal utrzymuje go w nowoczesnym, industrialnym stylu, sprawia, że mebel staje się bardziej surowy i oszczędny w przekazie, zgodnie z założeniami wariantu hard w aranżacji industrialnej.

 Regały w stylu skandynawskim do wyjątkowego wnętrza

 W zależności od powyższego założenia regały skandynawskie sprawdzą się w każdego rodzaju wnętrzu typu loft. Będą dopełnieniem tego typu aranżacji, ale też stanowić będą indywidualne dekoracje dzięki swojej wolnostojącej zabudowie. W ostatnim czasie nieustanną popularnością cieszą się bardzo modne regały skandynawskie i industrialne przypominające swoim kształtem klasyczną drabinę. Zaletą tak skonstruowanego regału loftowego jest jego skos, łamiący linie w industrialnym wnętrzu.

Product added to wishlist

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz politykę prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć